Sıddık İstemi: Amedspor eski günlerine dönecek
Tarih: 10.7.2018


Sıddık İstemi: Amedspor eski günlerine dönecek

Sıddık İstemi: Amedspor eski günlerine dönecek

Amedspor'u zor zamanında yalnız bırakmayarak tekrar anlaşma sağlayan Mehmet Sıddık İstemi, kulübünün içerisinde bulunduğu durum için "Süreç böyle devam etmeyecek, Amedspor eski günlerine dönecek" dedi. İstemi, ayrıca taraftarın ve camianın bu zor zamanda kulübün yanında yer alması gerektiğini belirterek destek çağrısında bulundu.

Amedspor'un hırslı, azimli ve bir o kadar da mücadeleci kaptanı Sıddık İstemi, başta TFF 1. Lig takımları olmak üzere bir çok kulüpten cazip teklifler gelmesine rağmen hem yönetim hem de takımın yeni hocası Sertaç Küçükbayrak ile görüştükten sonra kulüp ile yola devam kararı aldı. Hem de herkes ardı ardına giderken. 

 

Böylesi bir dönemde gitmek varken kalan birine elbet neden kaldın, kalmanı sağlayan ne diye sorulmalıydı. 

 

Sizler için sordum, kaptan Sıddık cevapladı.

 

* Ben şahsen kulüpten kalacağını biliyordum. Yani zor zamanında Amedspor'u yalnız bırakmazsın diyordum. Müjdeli haber yakın dedim. Nitekim şaşırtmadın. Gecikmeli de olsa müjdeli haberi verdin. Görüşme neden gecikti? 

 

Görüşmenin gecikmesinin nedeni yönetim kurulumuzun yoğunluğuydu. Yani bu furum benimle alakalı değildi.

 

* Kaptanı olduğun kulubün maddi olarak zor durumda. Sana çok sayıda teklif de geldi. Cazip tekliflere rağmen neden Amedspor'da kaldın ve seni gitmekten alıkoyan ne?

 

Taraftarların bana olan büyük sevgisinin en büyük pay oldugunu söyleyebilirim.

Hem inanıyorumki Amedspor bir süre sonra eski günlerine dönecek. Hepimiz biliyoruz ki süreç böyle devam etmeyecek. 

 

Yönetim ile görüşmeden önce birkaç gün önce bir kez daha Amedspor'u çalıştıracak olan Sertaç hoca ile görüştünüz. Görüşmenin içeriğine dair paylaşmak istediğiniz birşey var mı?

 

Sertaç hoca herşeyden önce çok güvendiğim bir insan. Amedspor'a hep beraber nasıl yardımcı olabiliriz diye konuştuk. Görüşmemiz bu yönlüydü.

 

Kulübün durumu ortadayken kaptan olarak sen, Mansur Çalar, Ercan Çapar, Erdi Yokuşlu ve Rıdvan Okuş takımda kalarak anlamlı bir duruş sergilediniz. Taraftar ve camia bu duruş nedeniyle size minnettar. Son olarak taraftara ve camiaya bir mesajın var mı? 

 

Başarı ve şampiyonluklar tek başına olmaz taraftar yönetim futbolcular herkes beraber olursa olur. Herkesi zor günlerde Amedspor'a desteğe davet ediyorum. 

Şaban Yerlikaya / Özel
Kaynak:

Bu haber 80 defa okunmuştur.

Tweetle

YORUMLARbbbh